תחומים להשקעה

Investment-Areasמספר הצעות וסקירה קצרה לתחומים פוטנציאליים להשקעה בסרי לנקה

תחום האנרגיה
כמו במדינות מתפתחות רבות גם סרי לנקה סובלת מבעיה של מחסור בחשמל ובתחנות כח. מצב זה גורם כמובן להפסקות חשמל. הממשל בסרי לנקה מעונין בהגברת יצור החשמל ותחנות כוח. הממשל מקדם פרויקטים של תחנות סולריות תחנות רוח ותחנות מים.
תשתיות וכבישים:
תשתית הכבישים בסרי לנקה ברב חלקי המדינה היא מיושנת ולא מפותחת , הנסיעה לכן איטית יחסית רב הכבישים הם כבישים של מסלול אחד וכבישים מהירים כמעט ולא קיימים. כביש מהר אחד נחנך ופועל בים העיר קולומבו לבין החוף הדרומי ומגיע עד לחוף מאטרה בדרום. בתהליכי אישור והקמה נמצא כביש מהיר שאמור לחבר בין קולומבו לעיר קנדי וכן בתכנון כביש היקפי מסביב לקולומבו (דוגמת נתיבי אילון)  הממשלה מעוניינת לקדם ומפרסמת מכרזים לכבישי אגרה.
במקביל נבנים נמלי ים נוספים לנמל המרכזי בקולומבו וכן שדות תעופה נוספים לקצר את המרחקים בין החלקים השונים של האי בנתיבי אויר.

מרכזי קניות

העיר המרכזית והיחידה שנכנסת להגדרה – כרך – היא קולומבו בה חיים במרכזה ובפרבריה מספר מיליונים של תושבים. בכל מקום נראית  הצמיחה וההתפתחות המואצת של העיר. עדיין חסרים בקולומבו קניונים ומרכזי קניות. לאחרונה נפתח מרכז קניות מודרני אחד וכמו כן פועלת בעיר החנות המיתולוגית אודל, אך המעמד הבינוני רק הולך וגדל ומתעשר וצמא למרכזי קניות מודרניים ואטרקטיביים.

תיירות
סרי לנקה היא יעד תיירותי מוכר ופופולרי באירופה באוסטרליה ברוסיה ביפן ובמדינות אחרות כבר שנים רבות. הישראלים גילו את סרי לנקה כיעד תיירותי רק בשנים האחרונות. משנת 2009 עם סיום הסכסוך עם הטמילים. החל משנה זו חווה סרי לנקה צמיחה מתמשכת בתיירות חוץ, והתחזית היא שעד 2016 מספר התיירים הנכנסים יעמוד על כ- 2.5 מיליון איש. גם תיירות הפנים מתחזקת בעקבות השגשוג הכלכלי והתפתחות מעמד הביניים. בנוסף לכך סרי לנקה היא יעד תיירותי 12 חודשים בשנה. אמנם בין החודשים אפריל ועד סוף יולי יש תמיד ירידה קטנה במספר התיירים הנכנסים לסרי לנקה אך על כך מחפשה בשנים האחרונות תיירות הפנים ובכלל אפשר לאמר שזו מדינה בה התיירות היא ענף שעובד סביב השעון.
מורגש מחסור הולך וגודל בחדרים ובתי מלון ולפי נתוני משרד התיירות עד ל- 2016 יהיה מחסור של 40.000 חדרים כי טיול לסרי לנקה הופך יותר ויותר להיות מאוד פופולרי.

חקלאות

החקלאות בסרי לנקה מבוססת על חקלאות ימית (ליצוא) גידול תה (ליצוא) גידול תבלינים קוקוס ועוד. בסרי לנקה חסר משק חלב ונדרשת חקלאות מפותחת ומודרנית שתענה על צרכי האוכלוסיה המקומית הגם תפנה לשווקי חוץ.  מים בסרי לנקה אינם מהווים בעיה וכרגע מסופקים בחינם.
זוהי רק סקירה חלקית שאינה מקיפה את הדרישות הרבות של מדינה שמתפתחת בקצב מואץ ורוצה להדביק את הפערים בינה לבין העולם המפותח והמודרני.